יום שבת, 21 במאי 2016

מטלת סיכום ההשתלמות

יש לבנות יחידת לימוד מיטבית באמצעות הכלי tackk שנלמד בהשתלמות, בכל תחום דעת שתבחרו.  
יחידת הלימוד תכלול את החלקים: טקסט פתיחה, גוף היחידה, רפלקציה.

טקסט פתיחה  
ובו האינפורמציה הבאה:
1.         כותרת - נושא יחידת הלימוד ושם מחברה.
2.         תחום דעת
3.         למי מיועדת יחידת הלימוד (איזה כיתות)
4.         מה משך הזמן (מספר השיעורים) הנדרש ללימודה
5.         מטרת/ות היחידה (בקיצור)

גוף היחידה:
היחידה תהיה בנויה בהתאם לרכיבים של "יחידת לימוד מיטבית" (עיינו קישור):
·         פתיחה
·         למידה (לימוד ידע חדש...)
·         התנסות
·         סיכום שיעור
·         משימות המשך (מטלת הערכה...)

ברכיבים ייעשה שימוש במגוון מדיות:
טקסט, תמונות, סרטון, משחק, שאלון מקוון וכד'

דרישות חובה:
1.   ביחידה יינתן ביטוי למרבית הכלים והנושאים שנלמדו בקורס (עיינו בקישור)
2.   ביחידת הלימוד ישולבו לפחות 2 קישורים לקבצים שונים ב-365  (word,  powerpoint או – excel), רצוי שלפחות באחד מן הקבצים תיעשה פעילות שיתופית.

רפלקציה
לאחר היישום בכיתה, יכתוב כל משתלם דף "רפלקציה" – בו ישתף חוויות, רשמים ולקחים מהעברת יחידת הלימוד בכיתה. דף הרפלקציה ייכתב ב-word, יועלה לסביבת 365  , יבוצע בו "שיתוף" וקישור אליו יועתק בטבלה השיתופית לעיל.

הגשת מטלת ההשתלמות
בטבלה שיתופית זו יהיה על כל משתלם להכניס קישור ליחידת הלימוד שהכין
וקישור לדף הרפלקציה.
תאריך אחרון להגשה: 30.5.2016.

בהצלחה לכולנו!

יום ראשון, 27 במרץ 2016

אז מה היה לנו?...

להלן סיכום תכני ההשתלמות כפי שהוצגו במהלך המפגשים:


מפגש 1 - 13/10/2015 – פתיחה
ביסוס השימוש והעמקת ההיכרות עם הכלים העומדים לרשות מורי בית הספר בתהליכי ההוראה והלמידה המתוקשבת והנחתם כיסוד לתרבות התקשוב הבית ספרית.
ביסוס השימוש הפדגוגי בבלוגים הכיתתיים (blogger).
ביסוס השימוש במשו"ב (האתר והאפליקציה הנילווית) – ככלי למעקב, בקרה והערכת למידה.
ביסוס השימוש במערכת com4com.cocm  לתקשורת בקהילת בית הספר.
הודגמה: יצירת קיצור דרך לפורטל על גבי שולחן העבודה.


מפגש 2 - 29/12/2015
התנהגות מיטבית ברשת: עבודת מורים מול תלמידים (מפגש בהנחיית היועצות).
הדיון במליאה נסב סביב השאלה "מהם הרגלי השימוש שלנו באינטרנט?". כל אחת מהמשתתפות התבקשה לעשות "עוגת זמן" המתארת את הרגלי השימוש שלה באמצעי התקשורת האינטרנטיים. מטרת הפעילות היתה חידוד העובדה כי מרחב האינטרנט הינו מרחב בו כולנו פועלים וחיים ולכן השאלה האם עלינו להיות נוכחים שם עבור תלמידנו הינה כמעט מיותרת.
סדר המפגש:
1.      מצגת
2.      חלוקה לקבוצות גיל (א-ב, ג-ד, ה-ו, ז-ט). המורות התבקשו לערוך זיהוי צרכים על פי קבוצות הגיל אליה הן משויכות.
3.      כל קבוצה שיתפה את המליאה במטרות אותן הציבה לעבודה מול קבוצת הגיל.



מפגש 3 - 12/1/20/16- "אני והסלפי שלי"
תערוכה והרצאה בנושא אמנות וטכנולוגיות עדכניותבמוזיאון ת"א.


מפגש 4 - 19/1/2016
דף אינטרנט כמכולה ליחידות הוראה בנושא אינטרנט בטוח.
יצירת דף אינטרנט באמצעות הכלי Tackkהמאפשר ריכוז תכנים פדגוגים במגוון מדיות והנגשת משימות לימודיות, תכנים ואינטראקציות לימודיות, כולל כתיבת תגובות.
כן מתאפשרת שילובו ברשתות החברתיות (של 365) או הטמעתו באתר/בלוג.

כלי זה שמש את המורים במפגש זה לתכנון יחידת הוראה לשכבת גיל ההוראה שלהם בנושא האינטרנט הבטוח (בהמשך למפגש מספר 2 שהוקדש לנושא.

לרשות המשתלמים עומדת גם תבנית של יחידת הוראה מתוקשבת מיטבית.
יחידת ההוראה בתבנית האינטרנטית והוראה באמצעותה בשבוע האינטרנט ישמשו כמטלת הערכה ראשונה.


מפגש 5 - 2/2/2016
משחקים בשירות ההוראה
חידון כיתתי בתכנת quizziz - חידון מתוקשב, שניתן למענה במחשבים וגם בטלפונים חכמים (ניתן לניהול גם מחוץ לכותלי הכיתה).
היכרות  עם כלי ליצירת מפת חשיבה (תרשימי זרימה, אילן יוחסין וכו') - mindomo.

 
מפגש 6 - 23/2/2016
Office 365/ התנהגות מיטבית ברשת: מורים - תלמידים (המשך) 
היכרות עם סביבת Office 365  – כסביבה ארגונית סגורה לעבודה, תקשורת, אחסון ושיתוף קבצים.
היכרות והתנסות בשיתוף ושליחה לתלמידים, מורים, כיתות, או קבוצת מורים.
התנסות בעריכת קובץ שיתופי לשם יצירת תקנון בית ספרי לשימוש בטכנולוגיה – לפי קבוצות גיל (מורי יסודי ומורי החט"ב).


מפגש 7 - 1/3/2016
שימוש פדגוגי בתוכנות אופיס
ביסוס עבודה עם אופיס 365:
יצירת תיקיות, יצירת קובץ ושיתופו עם מורה עמית, עריכת קובץ שיתופי, הורדת קובץ משותף.
עבודה עם מצגת שיתופית לעריכה: מצגת לקראת פורים – כל מורה מספר ומוסיף תמונה על תחפושת מעברו.
שיתוף עם קבצי הדרכה. תרגול תהליך עריכת עבודה עיונית, כולל תוכן עניינים אוטומטי.


מפגש 8 - 15/3/2016
מבחנים מא' עד ת':
המשך... – תרגול עריכת עבודה עיונית
מבדקים מקוונים למטרות הערכה:
בניית שאלונים מקוונים ב-Drive של גוגל ועיבוד תוצאותיהם.
בדיקה אוטומטית של שאלונים סגורים באמצעות תוסף  Flubaroo המאפשר גם מיפוי אוטומטי  של
תשובות הנבדקים, ומשלוח ציונים, כולל משוב והערות לתלמידים.  
עבודה במסך מפוצל
קבלת קישור תוך שיתוף קובץ ב-365; קבלת קישור של שאלון מקוון וכד' והפיכתם להיפר-קישור בבלוג, קובץ WORD, אי-מייל, אתר (Tackk), או "קיצור דרך" ב"שולחן עבודה"


כלים ודפי הדרכה
Tackk        
Office 365     


מטלת סיכום ההשתלמות
יש לבנות יחידת לימוד מיטבית באמצעות הכלי tackk שנלמד בהשתלמות, בכל תחום דעת שתבחרו.  
יחידת הלימוד תכלול את החלקים: טקסט פתיחה, גוף היחידה, רפלקציה.

טקסט פתיחה  
ובו האינפורמציה הבאה:
1.         כותרת - נושא יחידת הלימוד ושם מחברה.
2.         תחום דעת
3.         למי מיועדת יחידת הלימוד (איזה כיתות)
4.         מה משך הזמן (מספר השיעורים) הנדרש ללימודה
5.         מטרת/ות היחידה (בקיצור)

גוף היחידה:
היחידה תהיה בנויה בהתאם לרכיבים של "יחידת לימוד מיטבית" (עיינו קישור):
·         פתיחה
·         למידה (לימוד ידע חדש...)
·         התנסות
·         סיכום שיעור
·         משימות המשך (מטלת הערכה...)

ברכיבים ייעשה שימוש במגוון מדיות:
טקסט, תמונות, סרטון, משחק, שאלון מקוון וכד'

דרישות חובה:
1.   ביחידה יינתן ביטוי למרבית הכלים והנושאים שנלמדו בקורס (עיינו בקישור)
2.   ביחידת הלימוד ישולבו לפחות 2 קישורים לקבצים שונים ב-365  (word,  powerpoint או – excel), רצוי שלפחות באחד מן הקבצים תיעשה פעילות שיתופית.

רפלקציה
לאחר היישום בכיתה, יכתוב כל משתלם דף "רפלקציה" – בו ישתף חוויות, רשמים ולקחים מהעברת יחידת הלימוד בכיתה. דף הרפלקציה ייכתב ב-word, יועלה לסביבת 365  וקישור אליו יועתק בטבלה השיתופית לעיל.

הגשת מטלת ההשתלמות
בטבלה שיתופית זו יהיה על כל משתלם להכניס קישור ליחידת הלימוד שהכין
וקישור לדף הרפלקציה.
תאריך אחרון להגשה: 30.5.2016.


בהצלחה לכולנו!